Evropské trucky zamíří na trial do Sedlčan

Sedlčany (okr. Příbram) 8. srpna 2016 – Mistrovství Evropy v truck trialu se po roční přestávce opět vrací do České republiky. Letošní pátý díl seriálu se vůbec poprvé odehraje v areálu Sedlčanská kotlina o víkendu 20. a 21. srpna. Na nový terén se těší přes třicet zahraničních i domácích posádek, které se svými nákladní vozy předvedou kousky na hranici fyzikálních zákonů. Diváci budou moci sledovat nejen jejich napínavé souboje, ale také prozkoumat dakarskou techniku stáje KM Racing.​

plakat-2016

 

Obrovský zážitek čeká děti i dospělé. Uvidí těžké trucky šplhající do svahu, balancující na dvou kolech i končící v kotrmelcích. Adrenalinový víkend odstartuje v sobotu 20. srpna. Areál se otevře pro diváky v 8.30 hodin. V 9.00 proběhne porada jezdců a v 9.30 se na krkolomnou trať vydají první posádky, aby dokázaly, že své velké vozy umí udržet v pozicích,  při kterých tuhne krev v žilách. Jízda v jednotlivých sekcích potrvá do 18.00. Ve 20.00 vypukne rocková zábava pro všechny přítomné. Nedělní jízdy začnou v 9.00 a skončí v 18.00. Ve 20.15 víkend završí vyhlášení výsledků.

truck_trial6_HS-Schoch

Během závodění budou na místě vystaveny dakarské vozy ze stáje KM racing a fungovat kvalitní nonstop občerstvení.

Mistrovství Evropy v truck trialu má za sebou k dnešnímu dni tři díly. Letošním favoritem je německý tým HS-Schoch z kategorie IV (nákladní vozy se čtyřmi a více osami). Ale nejnapínavější souboje probíhají v kategorii III (tříosé), kde o prvenství tvrdě bojují německé týmy Truck Sport Borzym a BFS Trucksport Team  a rakouský Team Young & Funky. Kategorie II (dvouosé) je ve znamení francouzsko–českého boje mezi Gangs of Sud Est a Racing Team Avia Future. A kategorii P (prototypy) dominuje rakouský KVK-Racing.

truck_trial2

 

 

Tags:

Facebook