Na evropský trial do Sedlčan se chystá pět českých trucků

Sedlčany (okr. Příbram) 16. srpna 2016 – Mistrovství Evropy v truck trialu odstartuje již tuto sobotu 20. srpna v Sedlčanské kotlině. Mezi více než třiceti posádkami převážně ze zahraničí se bude rvát o body i pět českých dvojic. Racing Team Avia Future se letošním ročníkem výtečně prokousává již od samého začátku a drží si průběžné druhé místo. Další čtyři týmy směřují síly právě na trať v Sedlčanech.
Posádka Racing Teamu Avia Future aktuálně zaostává jen o dva body (!) za francouzským týmem Gangs of Sud Est, jež vede kategorii II (dvouosé trucky). Češi výtečně zvládli čtvrtý díl šampionátu na počátku srpna ve Francii, kde vybojovali plný počet bodů. A moc se těší do Sedlčan s podporou domácích fanoušků! Truck trialové tratě brázdí již plných deset let a pomýšlí na nejvyšší příčku.
Truck trialové umění na české půdě předvedou i další čtyři české týmy – PK – DK team, Edvard team, Slunéčko a také mistr Evropy 2014 v kategorii II Team Kabourek.

truck_trial5

V Sedlčanech půjde o hodně zejména u týmů v popředí tabulek. V kategorii II se do francouzsko – českého souboje mezi Gangs of Sud Est a Racing Teamem Avia Future bude snažit co nejvíce zasáhnout francouzský truck H&Co, který je aktuálně třetí a na druhé Čechy ztrácí devět bodů. V kategorii III (tříosé) mezi sebou nejvíce bojují německé posádky Truck Sport Borzym a BFS Trucksport Team s rozdílem šesti bodů. Kategorie IV (čtyřosé) má jednoznačného favorita – německý HS-Schoch Hardox Truck Trial Team, jež letos nenašel přemožitele. O druhé místo se zatím dělí mezi německý MSC TruckTrialTeam Cloppenburg a rakouský Team Reicher. Kategorii P (prototypy) dominují dlouholetí závodníci z Rakouska pod hlavičkou KVK – Racing.

Z České republiky se posádky přesunou na finálové souboje do německého Langenaltheimu.

truck_trial7

Časový harmonogram Europa Truck Trial Sedlčany

SOBOTA 20. SRPNA – 8:30 otevření areálu, 9:30 – 18:00 jízdy v sekcích, 20:00 rocková zábava.
NEDĚLE 21. SRPNA – 8:30 otevření areálu, 9:30 – 18:00 jízdy sekcích, 20:15 vyhlášení výsledků.

K vidění bude dakarská technika stáje KM Racing a aktuální sestřihy na projekční obrazovce u občerstvení.

 

O seriálu Europa Truck Trial
Europa Truck Trial se jede již 27. rokem. Velká vozidla v terénu zdolávají přírodní nebo uměle vytvořené překážky na samé hranici fyzikálních zákonů. Soutěžící absolvují několik ohrazených sekcí s průjezdovými brankami, ve kterých komisaři udělují trestné body. Vítězí posádka s nejmenším počtem těchto bodů. Vozidla jsou rozdělena do kategorií podle počtu náprav, rozvoru a rozchodu vozidla. Všechny musí s prázdnou nádrží vážit minimálně 2,5 tuny. Více na www.europatrucktrial.cz.

Tags:,

Facebook